Tato stránka využívá cookies. Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili (více informací). Beru na vědomí

 

Odhad tržní ceny nemovitosti

 

  • Odhad vypracujeme na počkání, je dobré si telefonicky domluvit termín schůzky.
  • Odhad tržní ceny vypracujeme i pro účely majetkového vyrovnání, dědictví nebo pro potřeby notáře při vypracování např. darovací smlouvy.

 

  • Cena od 1.500,-Kč dle náročnosti

 

 

 

Odhad tržní ceny nemovitosti při prodeji

 

  •  Pokud potřebujete stanovit reálnou tržní cenu Vaší nemovitosti, obraťte se na nás nebo jakoukoli jinou realitní kancelář, která působí ve Vašem okolí, která má přehled o cenách na trhu s nemovitostmi. Tržní cena se totiž nemusí a také se často nerovná ceně ze Znaleckého posudku.

 

  • ZDARMA

 

 

 

Rozdíl mezi znaleckým posudkem a odhadem tržní ceny nemovitosti

 

 

Znalecký posudek, nebo-li ocenění nemovitosti soudním znalcem, a odhad tržní ceny jsou dva zcela rozdílné pojmy, které však bývají často zaměňovány. Jaký je mezi nimi rozdíl?

 

Znalecký posudek

 

Znalecký posudek vyhotovuje soudní znale, případně odhadce vlastnící kulaté razítko odhadce. Soudními znalci jsou pouze ty osoby, které jsou jmenovány předsedou krajského soudu nebo ministrem spravedlnosti. Při určení hodnoty nemovitosti vychází soudní znalec z vyhlášek, které vydává Ministerstvo financí a které upravují postup při zjišťování ceny nemovitosti. Cena zjištěná soudním znalcem se tak může lišit od ceny tržní, to znamená takové, za kterou se na realitním trhu nemovitost obchoduje. Ocenění nemovitosti soudním znalcem se provádí pro tzv. úřední potřeby, např. pro potřeby soudu, většinou však pro daňové účely nebo při vyřizování hypotéky. V  tomto případě je nutno říci, že odhad si provádí banka sama, případně jej provádí odhadce spolupracující s bankou, tedy odhadce ze seznamu smluvních odhadců nemovitostí té které banky.

 

 

Odhad tržní ceny

 

Odhad tržní ceny provádí tržní odhadce, nebo-li odhadce nemovitostí. Tím bývá osoba, která má zkuštenosti a znalosti v tomto oboru např. realitní kancelář.  Cena zjištěná tímto odborníkem je taková cena, za kterou se na realitním trhu nemovitost obchoduje. Při zjišťování tržní ceny se v zásadě porovnávají prodeje obdobných nemovitostí za určitý časový úsek, který koresponduje s aktuálním obdobím. Tato srovnávací metoda se pak někdy kombinuje s dalšími metodami, při kterých se zohledňuje např. výnosovost (kolik vynese na nájmu) nebo nákladovost (kolik by stálo postavení nové nemovitosti).

 

 

 

DiaStyle Reality
Náměstí 8/6, Valašské Meziříčí
Mobil: +420 737 953 295
IČ: 75538041
diana.nohalova@centrum.cz, diastylereality@centrum.cz
www.diastylereality.cz

Zpět na úvod | Nastavit jako domovskou stránku | Kontakty | Mapa stránek